a

Telegram

Instagram

کپی رایت 2019 طراحی و اجرا توسط F.H.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت محفوظ میباشد.

9:00 - 21:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

02144826557- 02144828207- 09125490311

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

درمان ریشه دندان یکی از شایع ترین خدمات دندانپزشکی

High moral and ethics standards.
خانه > آموزش  > درمان ریشه دندان یکی از شایع ترین خدمات دندانپزشکی

درمان ریشه دندان یکی از شایع ترین خدمات دندانپزشکی

مسئول برنامه‌ریزی علمی هجدهمین همایش بین المللی انجمن اندودانتیست ایران، از ارائه جدیدترین تکنیک های درمان ریشه در این همایش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر علی حائری در آستانه برگزاری هجدهمین همایش انجمن اندودانتیست های ایران، گفت: درمان ریشه دندان یکی از شایع ترین خدمات درمانی مطب ها و کلینیک های دندانپزشکی بوده که بی شک ارتقاء سطح دانش و مهارت همکاران دندانپزشک باعث افزایش کیفیت خدمات درمانی و سطح سلامت دندان های کل جامعه می گردد.

وی افزود: مینا و عاج، دو بافت سخت محیطی هر دندان میباشند که در مرکز آنها بافتی پرعروق و اعصاب به نام پالپ دندان وجود دارد. پالپ دندان با توجه به ماهیت خاص خود ؛ به شدت برای حفظ سلامت دندان موثر میباشد. زمانی که دندانی پوسیده می‌شود ؛  پالپ دندان آسیب دیده و التهاب ناشی از آن در بسیاری از موارد باعث بروز درد و ناراحتی برای فرد می گردد.

مسئول برنامه‌ریزی علمی هجدهمین همایش انجمن اندودانتیست های ایران با اشاره به اینکه در گذشته با هر نوع آسیب، پالپ دندان را خارج نموده و کانال ریشه را با مواد مخصوص پر می کردند، افزود: روش های جدیدی برای حفظ حیات پالپ دندان و یا بازگرداندن حیات مجدد به دندانی که پالپ آن از بین رفته است، مطرح گردیده که گرچه هنوز نیاز به تحقیقات بیشتری در این زمینه احساس می شود ولیکن جز جدیدترین متدهای درمانی بوده که در این همایش به تفصیل مورد بحث قرار خواهند گرفت.

حائری بیان داشت: هجدهمین همایش انجمن اندودونتیست ایران با حضور سخنرانانی از کشورهای کانادا، آمریکا، ترکیه، هلند و هند و حدودا ۱۵۰ سخنران داخلی از ۱۳تا ۱۶ شهریور ۹۷ در محل  سالن‌ اجلاس سران برگزار و جدیدترین و جذاب ترین مباحث علمی در زمینه علم اندودانتیکس و علوم وابسته مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.

قائم مقام رئیس هجدهمین همایش انجمن اندودونتیست ایران خاطرنشان کرد:‌ مدیریت مطب و  آموزش نحوه بکارگیری تجهیزات و  تکنولوژی‌های جدید نظیر  میکروسکوپ ، لیرز  و… نیز در این همایش مدنظر قرار دارد.

حائری با اشاره به بخش دانشجویی کنگره هجدهم افزود: در بخش دانشجویی این همایش نیز دانشجویان دندانپزشکی دو سال آخر دانشکده های سراسر کشور حضور داشته و در مدرسه تابستانی مهیا شده، از علم اساتید مطرح و برجسته اندو بهره‌مند میگردند. در همین راستا ، مسابقه دانشجویی نیز برگزار خواهد شد که به نفرات برتر جوایز ارزنده ای تعلق خواهد گرفت.

منبع : خبرگزاری مهر